Twój koszyk

DARMOWA DOSTAWA od 300zł

Darmowa Dostawa

zamówień
powyżej 300zł

Największa Oferta w Polsce

ponad 250
produktów
  • BIO Olej konopny 250ml Annabis Konopteka
  • BIO Olej konopny 250ml Annabis Konopteka
  • BIO Olej konopny 250ml Annabis Konopteka
  • BIO Olej konopny 250ml Annabis Konopteka

BIO Olej konopny 250ml Annabis

Dostawa:

4-5 dni

Producent: Annabis

42.99
Ilość:

Zamów telefonicznie 697 570 152

Przesyłka gratis od 300 zł i przedpłacie na konto

Olej konopny to jeden z bardziej wartościowych tłuszczów roślinnych. Charakteryzuje się on przyjemnym zapachem, głębokim zielonym kolorem i delikatnym orzechowym posmakiem. Unikalny stosunek między kwasami tłuszczowymi Omega 3 i Omega 6 odpowiada naturalnym potrzebom organizmu ludzkiego. Olej konopny jest również bogaty w witaminy, minerały, barwniki roślinne i fitosterole. Wiele z tych substancji mają zasadnicze znaczenie dla zdrowia ludzkiego, ponieważ organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć i może czerpać je jedynie z pożywienia. W oleju konopnym cenne substancje odżywcze występują w sposób naturalny, dlatego charakteryzują się one wysoką przyswajalnością – ich systematyczne przyjmowanie jest konieczne dla zachowania organizmu w dobrej kondycji.

Olej jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych i może być stosowany bezpiecznie nawet przez długi okres, w takiej ilości, jaką zaleca w przypadku tłuszczów piramida żywieniowa. Olej konopny jest idealny do dań na zimno: do sałatek, do dresingów, past. Może być stosowany do dań gorących, jak zupy czy pesto, bezpośrednio przed spożyciem. Nie nadaje się do smażenia, ponieważ traci cenne właściwości w wysokiej temperaturze.

Olej konopny zawiera:

  • ponad 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych
  • witaminy (A, z grupy B, E, C i D)
  • minerały (wapń, magnez, potas i żelazo)
  • fitosterole
  • barwniki roślinne (chlorofil, karotenoidy)


Dawkowanie:
1-2 łyżki dziennie dla zdrowia.

Przechowywanie: Po otwarciu olej należy przechowywać w ciemnym i zimnym miejscu

Skład: 100% olej konopny

Kraj pochodzenia: CzechyDlaczego olej konopny jest tak bardzo wyjątkowy ?

Olej z nasion konopi bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) Omega-3 oraz Omega-6 w najlepszej przyswajalnej dla nas proporcji 3:1. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają gojenie ran, pracę wątroby oraz nerek, hamują namnażanie się komórek nowotworowych, łagodzą bóle reumatyczne, zapobiegają wahaniom cukru we krwi, wspomagają pracę serca oraz naczyń krwionośnych. Zażywanie kwasów Omega-3 oraz Omega-6 szczególnie zalecane jest osobom osłabionym, wyniszczonym chorobom i cierpiącym na awitaminozę.

Olej konopny bogaty jest w takie witaminy jak witamina E która wspiera elastyczność naczyń krwionośnych oraz poprawia krążenie. Witaminę A poprawiającej wzrok, stan skóry i odporność. Witaminy z grupy B które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Witaminy K umożliwiającej krzepnięcie krwi, a także chroniącej przed grzybami.

Produkty konopne zawierają również całą gamę niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów, takich jak; wapnia wzmacniającego zęby i kości. Cynku wzmacniającego włosy, skórę i paznokcie. Fosfor odpowiedzialny za mineralizację kości i zębów oraz poprawne funkcjonowanie mózgu. Magnezu który swoim działaniem zapobiega bolesnym skurczom mięśni, czuwa nad dostarczaniem energii do tkanek oraz wspomaga pamięć i koncentrację.

Przy doborze naszej codziennej diety należy pamiętać że zbilansowana dieta wpływa na nasze codzienne samopoczucie oraz korzystny wygląd skóry. 

Przepraszamy Cię :(

Zabrakło akurat tego produktu :( Ale nic straconego ! Zapisz się na listę, a my damy Ci znać kiedy uzupełnimy stany :)

Płatności obsługuje
PayU
Zapisz się na newsletter
Dołącz do nas

© 2020 - Konopteka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone