Konopteka.pl

NAJWIĘKSZA OFERTA W POLSCEponad 250 produktów

DARMOWA DOSTAWAzamówień powyzej 100zł

do kasy suma: 0,00 zł
14 faktów o marihuanie, o których nie miałeś pojęcia!
124.jpg

14 faktów o marihuanie, o których nie miałeś pojęcia!

Temat marihuany w Polsce nie jest często poruszany, jednak od kilku lat i tak można odnieść wrażenie, że nasz kraj przestaje traktować konopie indyjskie jako tabu. Przecież zalegalizowano medyczną marihuanę w 2017 roku, jednak na faktyczną możliwość kupna suszu w aptece trzeba było czekać aż do 17 grudnia 2018 roku. Mimo to, rekreacyjne używanie marihuany jest w Polsce nadal nielegalne.

Czym jest marihuana?

Marihuana to zasuszone kwiaty konopi indyjskiej. To popularny narkotyk, który ma silne działanie psychodeliczne. Osoba zażywająca marihuanę może odczuć działanie przeciwbólowe, uspokajające, pobudzające apetyt. Wszystko zależy od odmiany konopi indyjskiej, ponieważ użytkownik może czuć też duże pobudzenie oraz euforię. Wyróżnia  się zwykle dwa rodzaje. Indica – uspokaja i relaksuje. Sativa – pobudza i wzmacnia kreatywność. Najważniejszą rolę w działaniu konopi odgrywają kannabinoidy – THC i CBD (czyli kanabidiol, główny składnik oleju konopnego CBD), gdzie to właśnie THC wprowadza umysł w inny stan świadomości.

Marihuana - ciekawostki

1. Marihuany nie da się przedawkować! Jeżeli spali się kilkaset kilogramów w kilkanaście minut jest to możliwe, ale nawet sam Snoop Dogg – który poza muzyką znany jest z palenia gigantycznych ilości suszu – nie dałby rady.

2. Każdemu zdarza się wypić piwo od czasu do czasu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że chmiel jest krewniakiem konopi! Obie te rośliny należą do rodziny konopiowatych. Mają podobny smak i zapach, przez co można czasem odnieść wrażenie, że złoty trunek pachnie... czymś zupełnie innym!

3. Mówi się, że marihuana jest jednym z tych narkotyków lekkich, po których przechodzi się na narkotyki twarde. To opinia, którą głoszą zapaleni przeciwnicy konopi indyjskich. Badania udowadniają, że do narkotyków ciężkich największe skłonności mają te osoby, które regularnie sięgały po alkohol. Ponadto, kiedy w stanie Kolorado zalegalizowano marihuanę, po kilku miesiącach odnotowano 10% spadek przestępczości.

4. W Turpanie w północnych Chinach odnaleziono grobowiec, w którym spoczywało ciało szamana, a przy nim dobrze zakonserwowany... niemal kilogram suszu! Znaczy to, że już ponad 2700 lat temu korzystano z tej rośliny. Mimo, że marihuana posiada bardzo specyficzny zapach, ta znaleziona w grobowcu była go pozbawiona, ale nie straciła jednak swoich właściwości.

5. 2700 lat to dużo? Nasiona konopi służyły jako pokarm w Chinach już 6000 lat przed naszą erą!

6. Dimethylheptylpyran to syntetyczny odpowiednik THC, który wynaleziono w 1949 roku. W odróżnieniu od naturalnego THC, działanie dimethylheptylpyranu może utrzymywać się nawet przez 2-3 dni!

7. Nazwa marihuana pochodzi z Meksyku. Tamtejszy slang określał tak konopie indyjskie za pomocą imion Mary i Jane.

8. Konopie to silne rośliny – mogą rosnąć w każdych warunkach, a zależnie od gatunku ich wzrost to 2,5-5 cm na dzień. Największe „krzaki” mogą osiągnąć około sześć metrów wysokości!

9. Mimo, że dziś alkohol jest substancją legalną, a marihuana nielegalną, to w 1890 roku powstał ruch, którego celem była namowa społeczeństwa do zamiany stosowania wysokoprocentowych trunków na palenie konopi.

10. Meksyk jest największym eksporterem marihuany na świecie. Tamtejsze kartele wysyłają do Stanów Zjednoczonych towar, którego wartość może przekraczać nawet 60 miliardów dolarów rocznie (około 225 miliardów złotych)! Dla porównania, roczny budżet Polski to 355 miliardów złotych. Jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że Meksyk jest dystrybutorem na cały świat, to wartość sprzedanej marihuany spokojnie przekroczy budżet naszego państwa.

11. Niektóre stany USA zalegalizowały marihuanę, co przyniosło ogromny przychód pieniędzy do budżetu.

12. Od połowy XIX wieku do połowy XX wieku marihuana była uznawana w USA jako bardzo skuteczny lek na nudności i reumatyzm.

13. Średnio co najmniej jedna osoba na minutę jest w USA aresztowana za posiadanie marihuany.

14. Dym z konopi może usprawnić pracę płuc. Stosowanie od czasu do czasu marihuany poprawia działanie płuc nawet u osób uzależnionych od nikotyny.

Produkty konopne znajdziesz TUTAJ.


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium