Twój koszyk

DARMOWA DOSTAWA od 300zł

Darmowa Dostawa

zamówień
powyżej 300zł

Największa Oferta w Polsce

ponad 250
produktów

5 historycznych faktów o medycznej marihuanie

an style="background-color: initial;">

Chociaż medyczna marihuana jest nielegalna w wielu regionach świata, jej zastosowanie jako lek sięga tysięcy lat wstecz.

Ponieważ debata na temat legalizacji marihuany dopiero się rozpoczyna, wielu nadal kwestionuje jej wartość w leczeniu różnych dolegliwości. Jednak, jak pokazują następujące fakty, historia stawia konopie w bardzo pozytywnym świetle.

1. Najstarszy zapis o medycznej marihuanie pochodzi ze starożytnych Chin.

W 2737 roku p.n.e. chiński cesarz Shennong pisał w swojej książce na temat medycyny że zawarte marihuanie składniki pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Według starożytnych chińskich tekstów, marihuana miała być pomocna w takich dolegliwościach jak reumatyzm i roztargnienie czy bóle.

Co ciekawe, Shennong był nie tylko cesarz, ale także znawcą ówczesnej medycny. Twierdził, że próbował setek ziół na sobie w celu sprawdzenia ich wartości medycznej.

2. Starożytni Egipcjanie jako pierwsi, używali marihuany w leczeniu nowotworów.


W papirusie z Fayyum datowanym na II w. znalezionym w Egipcie znajdują się zapiski jako medyczna marihuana miała być stosowana do leczenia nowotworów, co czyni go najstarszym tekstem o konopi jako leku stosowanym w walce z rakiem.

Choć niewiele wiadomo o dawnych sukcesach leczenia raka w Egipcie, medyczna marihuana nadal utrzymuje duże zainteresowanie jako środek w terapii leczenia nowotworów.

3. Marihuana była stosowana jako lek weterynaryjny w starożytnej Grecji.

Starożytni Grecy używali konopi jako okład na rany i wrzody dla koni po bitwie. Konopie były także podawane ludziom na różne dolegliwości, w tym ból ucha czy zapalenia.

Co ciekawe, uważa się że praktyczne wykorzystywanie konopi rozprzestrzeniło się na kraje arabskie ze starożytnej Grecji.

4. Marihuana medyczna została wprowadzona do medycyny zachodniej, w połowie 1800 roku.


W 1830, irlandzki lekarz o imieniu William Brooke O’Shaughnessy zaobserwował medyczne stosowanie marihuany podczas podróży do Indii.

Po przestudiowaniu jej skutków, wprowadził on marihuanę do medycyny w Anglii jako środek na skurcze mięśni, reumatyzm, padaczkę i ból. Późniejsze liczne publikacje o jej skuteczności, doprowadziły do popularyzacji leków na bazie konopi w Europie i Ameryce Północnej.

5. Nazwa „indica” odnosi się do konopi indyjskich.

Nazwa Cannabis indica została wymyślona przez francuskiego biologa w 1785 roku Jean-Baptiste Lamarck podczas jego wizyty w Indiach, kiedy zauważył różnicę między lokalnie uprawianymi konopiami a i jej europejskim kuzynami.

Europejskie konopie był używany głównie do celów rolniczych i były znane w tym czasie jako Cannabis sativa. Lamarck postanowił sklasyfikować indyjskie gatunki oddzielnie, nadając im nazwę Cannabis indica.


Konopteka.pl

Więcej informacji o konopi ? Zajrzyj tutaj !
Płatności obsługuje
PayU
Zapisz się na newsletter
Dołącz do nas

© 2021 - Konopteka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone