Twój koszyk

DARMOWA DOSTAWA od 300zł

Darmowa Dostawa

zamówień
powyżej 300zł

Największa Oferta w Polsce

ponad 250
produktów

Herbata konopna – eliksir młodości

an style="color: rgb(0, 0, 0);">

Herbata konopna – eliksir młodości ?

Herbatę konopną może pić właściwie każdy. Ma ona nie tylko właściwości relaksacyjne czy przeciwbakteryjne – jest także bogata w związki CBD oraz wiele minerałów i witamin, które są niezbędne dla naszego organizmu.

Liście oraz kwiaty konopi dzięki swoim właściwościom można przetwarzać i stosować w wielorakich formach. Do listy produktów takich jak olejki konopne CBD, medyczna marihuana czy materiały na ubrania można dopisać także herbaty. Tak jak wiele produktów z konopi nie są one ciągle zbyt popularne, jednak konsumenci świadomi ich walorów prozdrowotnych coraz częściej decydują się na regularne picie herbatek.  

Właściwości i zastosowanie

Regularne picie herbat konopnych poprawia jakość snu, pomaga w walce z migreną, przy skurczach mięśni oraz zaburzeniach układu oddechowego. Konopie mają także działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjnie, dzięki czemu herbata może być stosowana profilaktycznie przy leczeniu przeziębień lub w okresach wzmożonej zachorowalności. Cannabis sativa jest ponadto bogata w witaminy B oraz E, związki CBD, a także minerały: magnez, fosfor, żelazo, wapń oraz sód. 

Związki zawarte w herbatach konopnych sprawiają, że jest ona naturalnym przeciwutleniaczem i pomaga eliminować nadmiar wolnych rodników w organizmie, dzięki czemu dłużej zachowujemy ładną skórę, włosy i paznokcie – a tym samym wyglądamy i czujemy się młodziej. Jeśli dodamy do tego inne właściwości herbaty konopnej, takie jak poprawa jakości snu, pomoc w stanach napięcia nerwowego czy wzmożonej aktywności, łatwo można się domyślić, skąd etykieta „eliksiru młodości”. 

Produkcja i sposób przygotowania

Do produkcji herbaty konopnej wykorzystuje się ususzone kwiatostany oraz liście konopi siewnych – Cannibas sativa L. Herbatę konopną parzy się tak, jak większość herbat ziołowych. Jedną lub dwie łyżeczki suszu roślinnego zalewamy gorącą (ale nie wrzącą) wodą i przykrywamy na około pięć minut. Tak jak w przypadku innych preparatów ziołowych musimy jednak pamiętać, że dopiero regularne stosowanie pozwala zauważyć wymierne efekty. Mnogość pozytywnych właściwości herbatek konopnych sprawia jednak, że warto na nie poczekać.


Szeroki wybór herbaty konopnej znajdziesz TUTAJ

Szeroki wybór zioła konopnego znajdziesz TUTAJ


Konopteka.pl

Więcej informacji o konopi ? Zajrzyj tutaj !
Płatności obsługuje
PayU
Zapisz się na newsletter
Dołącz do nas

© 2021 - Konopteka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone