Twój koszyk

DARMOWA DOSTAWA od 300zł

Darmowa Dostawa

zamówień
powyżej 300zł

Największa Oferta w Polsce

ponad 250
produktów

Jak konopia przemysłowa może zmienić nasz świat

g src="https://cdn.shoplo.com/2773/files/jak-konopia.jpg?302">

Na naszych oczach zachodzi konopna rewolucja. Zapomniane konopie przemysłowe powracają do świadomości społeczeństwa, szczególnie rozpala ona umysły naukowców i rolników ponieważ korzyści z wykorzystania konopi przemysłowej, która może rosnąć w prawie na każdej glebie bez użycia pestycydów jest wiele. W tym wpisie wymienimy tylko kilka.

Żywność

Żywność konopna jest smaczna oraz bardzo zdrowa. Nasiona konopi gaszą głód oraz wspomagają perystaltykę jelit. Więc jeśli myślisz o rozpoczęciu diety, koniecznie pomyśl nad włączeniem ich do swojego jadłospisu. 

Papier

Prawdopodobnie pierwszy papier którego używała ludzkość był wykonany z konopi. Produkcja papieru konopnego jest dużo bardziej ekologiczna, nie wymaga użycia chloru a powstały papier jest wiele bardziej wytrzymałe niż ten z celulozy. Ponadto nie żółknie, a do jego wytworzenia wymagane jest 4 razy mniej materiału roślinnego w porównaniu do klasycznego papieru.

Materiały budowlane i konstrukcyjne 

Są silniejsze, twardsze i ekologiczniejsze od tradycyjnych materiałów. Włókna konopne mogą być wykorzystywane do tworzenia bloków budowlanych służących do budowania domów (co ciekawe zajmuje się tym polska firma link tutaj) które są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Z konopi można wytwarzać również biodegradalny plastik. Już Henry Ford budował swoje samochody na bazie konopnych kompozytów.

Paliwo

Mało kto wie że z konopi można wytwarzać biopaliwo Wyobraźmy sobie źródło czystej energii rosnące za naszym domem Czyż nie jest to atrakcyjna wizja dla każdego z nas ?Konopteka.pl

Więcej informacji o konopi ? Zajrzyj tutaj !
Płatności obsługuje
PayU
Zapisz się na newsletter
Dołącz do nas

© 2021 - Konopteka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone