Konopteka.pl

NAJWIĘKSZA OFERTA W POLSCEponad 250 produktów

DARMOWA DOSTAWAzamówień powyzej 100zł

do kasy suma: 0,00 zł
Plastik konopny- materiał przyszłości

Plastik konopny- materiał przyszłości

Plastik już na stałe zagościł w naszym codziennym życiu. Wykorzystujemy go praktycznie przy każdej czynności - pijąc wodę z butelki, jadąc samochodem, korzystając z telefonu komórkowego czy szczotkując zęby. 

Ciężko nam wyobrazić sobie świat pozbawiony tego tworzywa. Trzeba jednak zdać sobie sprawę że plastik nie jest tworzywem bezpiecznym - rozkłada się miliony lat powoli rozpadając się na coraz to mniejsze fragmenty, dostając się do gleby, wód, pożywienia zanieczyszcza środowisko i zabija zwierzęta. 

Nie musi tak być - istnieje ekologiczna alternatywa dla obecnie wykorzystywanego plastiku - plastik konopny. 

Plastik konopny jest biodegradowalny, nieszkodliwy przy połknięciu i przyjazny dla środowiska. Henry Ford używał plastiku konopnego wytwarzanego z włókien konopi przemysłowej do budowy elementów swoich aut już w 1941 roku. Powstawały w ten sposób drzwi i błotniki pojazdów. Co ciekawe, demonstrował wytrzymałość powstałych w ten sposób elementów uderzając w nie młotkiem. Ku ogólnemu zaskoczeniu materiał nie doznał poważnych uszkodzeń. 

Henry Ford twierdził że tworzywo sztuczne wykonane z konopi przemysłowej jest nawet dwa i pół razy mocniejsze od standardowej stali. 

Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiaj takie marki jak Ford, BMW, Honda czy Mercedes rozpoczynają produkcję elementów do swoich aut z tworzywa konopnego które zapewnia większe bezpieczeństwo nam, jaki i naszym bliskim przy okazji dbając o planetę.


 

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium