Twój koszyk

DARMOWA DOSTAWA od 300zł

Darmowa Dostawa

zamówień
powyżej 300zł

Największa Oferta w Polsce

ponad 250
produktów

Plastik konopny- materiał przyszłości

an style="font-size: 18px;">

Plastik już na stałe zagościł w naszym codziennym życiu. Wykorzystujemy go praktycznie przy każdej czynności - pijąc wodę z butelki, jadąc samochodem, korzystając z telefonu komórkowego czy szczotkując zęby. 

Ciężko nam wyobrazić sobie świat pozbawiony tego tworzywa. Trzeba jednak zdać sobie sprawę że plastik nie jest tworzywem bezpiecznym - rozkłada się miliony lat powoli rozpadając się na coraz to mniejsze fragmenty, dostając się do gleby, wód, pożywienia zanieczyszcza środowisko i zabija zwierzęta. 

Nie musi tak być - istnieje ekologiczna alternatywa dla obecnie wykorzystywanego plastiku - plastik konopny. 

Plastik konopny jest biodegradowalny, nieszkodliwy przy połknięciu i przyjazny dla środowiska. Henry Ford używał plastiku konopnego wytwarzanego z włókien konopi przemysłowej do budowy elementów swoich aut już w 1941 roku. Powstawały w ten sposób drzwi i błotniki pojazdów. Co ciekawe, demonstrował wytrzymałość powstałych w ten sposób elementów uderzając w nie młotkiem. Ku ogólnemu zaskoczeniu materiał nie doznał poważnych uszkodzeń. 

Henry Ford twierdził że tworzywo sztuczne wykonane z konopi przemysłowej jest nawet dwa i pół razy mocniejsze od standardowej stali. 

Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiaj takie marki jak Ford, BMW, Honda czy Mercedes rozpoczynają produkcję elementów do swoich aut z tworzywa konopnego które zapewnia większe bezpieczeństwo nam, jaki i naszym bliskim przy okazji dbając o planetę.Konopteka.pl

Więcej informacji o konopi ? Zajrzyj tutaj !
Płatności obsługuje
PayU
Zapisz się na newsletter
Dołącz do nas

© 2021 - Konopteka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone