Twój koszyk

DARMOWA DOSTAWA od 300zł

Darmowa Dostawa

zamówień
powyżej 300zł

Największa Oferta w Polsce

ponad 250
produktów

Konopteka.pl BLOG

Olej z nasion konopi a regeneracja skóry i blizn

Olej konopny a regeneracja skóry i blizn

Branża kosmetyczna i medyczna prężnie się rozwija, a jednak nadal stosuje rozwiązania wykorzystywane przez tysiące lat. Mianowicie, ostatnimi czasy coraz większy rozgłos w dziedzinie regeneracji skóry uzyskują konopie, a konkretnie olej z nasion konopi. Dlaczego roślina ta wpływa dobrze na ludzki naskórek? Olej z nasion konopi jest pozyskiwany w procesie tłoczenia nasion Cannabis Sativa, czyli konopi siewnej. Gatunek ten nie posiada psychoaktywnych właściwości. Uzyskany preparat jest w pełni naturalny i doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry.

Przeczytaj więcej

​Olej konopny wraca do łask – czym jest olej konopny?

Olej konopny wraca do łask – czym jest olej konopny?

Olej konopny to jeden z cenniejszych produktów roślinnych, który śmiało może pretendować do tytułu „superżywności”. Ponieważ konopie siewne były od wieków powszechnie uprawiane w Polsce jako roślina włóknista (siemię konopne zalecał nawet Sienkiewiczowski pan Zagłoba na deficyty… oleju w głowie), spożywczy olej konopny nie jest żadną nowością  – był on od dawna wykorzystywany w kuchni polskiej jako dodatek do dań z warzyw, kasz oraz chleba.

Przeczytaj więcej

Olej konopny a trądzik

Konopie to nie tylko środek pomocny w walce z nowotworami, padaczką czy chorobą Parkinsona. Olej konopny wytwarzany z nasion konopi (tzw. spożywczy olej konopny) doskonale nadaje się również do walki z tak powszechnie występującą przypadłością, jaką jest trądzik.

Przeczytaj więcej

Spożywczy olej konopny i jego właściwości dla organizmu

Do produkcji spożywczego oleju konopnego wykorzystuje się nasiona. Proces wytwarzania wygląda podobnie jak w przypadku innych olejów roślinnych, jednak spośród szerokiej gamy roślin oleistych to właśnie konopie uważane są za najbardziej wartościowe. Z czego to wynika? Pod jakimi względami konopie przeważają nad lnem, rzepakiem i innymi roślinami z których produkuje się olej ?

Przeczytaj więcej
Tagi:
Płatności obsługuje
PayU
Zapisz się na newsletter
Dołącz do nas

© 2021 - Konopteka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone